Opieka nad końmi w transporcie

Proponujemy profesjonalne rozwiązania w zakresie opieki nad końmi w transporcie.

Opieka nad końmi w stajni to oczywiste pojęcie. Ale dlaczego mówimy „opieka nad końmi w transporcie”, a nie po prostu „transport koni”?

Dla nas koń to nie paleta, którą się wrzuca wózkiem widłowym na pakę i gdzieś transportuje. To nie paczka, którą kurier odbiera i dostarcza gdzieś indziej.

Koń to żywa, myśląca i czująca istota. Ma swój charakter, doświadczenia, osobowość, humor, lepsze i gorsze dni. Wymaga specjalnego traktowania i odpowiedniego podejścia. Pojenia, karmienia, postojów, uspokajania, przygotowania do podróży, nakłonienia by „wsiadł” do koniowozu lub przyczepy. Obserwacji czy nie dzieje się coś złego. Odpowiedniego stylu jazdy samochodem tak by unikać przeciążeń, kołysania, stresu. Reagowania na wszelkie niepokojące objawy.

Niejednokrotnie konie, których przewiezienie chcecie Państwo zlecić to bardziej przyjaciele, członkowie rodziny, niż zwierzęta z rodzaju koniowatych.

Dlatego do każdego z tych pięknych czworonogów podchodzimy indywidualnie, traktujemy Wasze konie na równi z naszymi końskimi przyjaciółmi.

Oczywiście w końskim świecie utarło się mówić „transport koni”, „transport indywidualny” czy „transport łączony” i też często dla uproszczenia używamy tych określeń. Niemniej jednak, zlecając nam przewiezienie koni, przekazują je nam Państwo pod opiekę na czas transportu. Sam  przewóz koni jest tylko częścią składową realizowanej przez nas usługi.

Nie wstydzimy się tego co robimy i jak to robimy, niczego nie ukrywamy. Nasz koniowóz jako jedyny w Polsce wyposażony jest w rejestratory video, które nagrywają każdą minutę podróży Waszych koni! Kolejny rejestrator zapisuje co minutę dane z dwóch czujek temperatury i wilgotności w przedziale dla koni. Wszystkie zarejestrowane dane możemy udostępnić po wykonaniu przewozu – czy to na płycie DVD czy on-line poprzez naszą stronę internetową i serwis Youtube. A w trakcie przewozu można zadzwonić do nas na Skype i udostępnimy podgląd na konie na żywo!

Jak każda podróż, przewóz koni niesie ze sobą też pewne ryzyko. Dokładamy wszelkich starań by je zminimalizować. Posiadamy zestawy ochraniaczy transportowych, owijek z podkładami, polarowe derki, apteczkę dla koni ze środkami opatrunkowymi i podstawowymi lekami.
Mamy „gorącą linię” z weterynarzem – o każdej porze dnia i nocy możemy zadzwonić skonsultować niepokojące objawy ze specjalistą. Monitorujemy warunki panujące w przedziale dla koni i w razie potrzeby dogrzewamy lub schładzamy wnętrze korzystając z wywietrzników, wentylatora dachowego oraz klimatyzacji samochodu. W każdą dłuższą podróż wysyłamy co najmniej dwoje kierowców/konwojentów aby zminimalizować ryzyko związane ze zmęczeniem. Samochód jest na bieżąco serwisowany i sprawdzany.
Zawsze też sugerujemy wykup ubezpieczenia transportowego dla koni i pomagamy w jego uzyskaniu – nie każde ubezpieczenie dla konia obejmuje też jego transport.
Na wypadek najgorszego – kolizji drogowej  – dzięki rejestratorom video, trasy GPS, przeciążeń jesteśmy w stanie przygotować pełną dokumentację zdarzenia dla ubezpieczyciela koni.

Rozwiązania, które proponujemy:

  • Stała współpraca – umowę o stałą współpracę. Ustalamy z Państwem grafik wyjazdów np. na zawody czy pokazy na kilka tygodni naprzód. Dzięki temu rozwiązaniu mają Państwo gwarancję z góry ustalonej ceny umówionej w trakcie ustalania grafiku, możliwość rozliczania miesięcznego, gwarancję zrealizowania przewozu – jeśli z jakiegoś powodu sami nie będziemy mogli pojechać zorganizujemy Państwu transport zastępczy i pokryjemy ewentualną różnicę w kosztach.
  • Przewozy indywidualne – „standardowy” przewóz koni na indywidualnie ustalonej i wycenionej trasie.
  • Przewozy łączone – coraz popularniejsza forma przewozu koni gdzie na danej trasie podróżują konie więcej niż jednego klienta – co pozwala obniżyć koszty. Organizujemy łączenia transportów, oferujemy wolne miejsca na zaplanowanych trasach .
  • Pomoc w nagłych wypadkach. Nasze telefony są zawsze włączone. Jeśli Twój koń zachorował i potrzebujesz pilnego transportu do kliniki/weterynarza dzwoń do skutku, nawet w nocy. Najwyżej nas obudzisz. Zdrowie i życie konia jest ważniejsze niż nieprzespana noc!

Współpracujemy też z doktor Katarzyną Szcześniak z całodobowego gabinetu weterynaryjnego dla koni – „Karivet”, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksową pomoc. Doktor Szcześniak oceni stan konia i ewentualną konieczność zawiezienia do specjalistycznej kliniki, a my go zawieziemy. Ponadto pacjenci doktor Szcześniak mają u nas dodatkową zniżkę na przewóz 🙂

W naszej działalności stosujemy pewne zasady i regulaminy. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zadzwoń do nas :)